Maahanmuuttaja, kiinnostaako yrittäjyys?
Maahanmuuttaja, kiinnostaako sinua toimivan yrityksen perustaminen? Voit ilmoittautua joulukuun loppuun mennessä maksuttomalle kymmenen kerran yrittäjyyskurssille, joka on tarkoitettu kaikille yrittäjyydestä kiinnostuneille yli 18-vuotiaille maahanmuuttajille. Kurssilla pääset kehittämään liikeideaasi ja oppimaan yrittäjyystaitoja aina markkinoinnista myymiseen ja taloushallintoon.
Kurssi järjestetään Spark upissa tiistaisin 14.1.–24.3. kello 16–19. Lisäksi pidetään yhden tunnin etukäteiskeskustelu 8.–10. tammikuuta.
Yrittäjyyskurssi sopii maahanmuuttajille, jotka ovat miettineet yrityksen perustamista. Kurssilla oppii muun muassa yrittäjämäistä asennetta ja kuulee, millaista on olla yrittäjänä Suomessa. Mukana pääsee kehittämään liikeideaa ja oppimaan yrittäjyystaitoja. Kurssin järjestää Tempo-hanke ja Sondip ry.
Hae kurssille 31. joulukuuta mennessä täällä: www.lyyti.in/yrittajaksi2020.
Aamuset-kaupunkimedia (AKM)